Reklam
Reklam

Bebeğinizin daha hızlı öğrenmesine yardımcı olabilecek basit yüz numarası

Bebeğinizin daha hızlı öğrenmesine yardımcı olabilecek basit yüz numarası

Basit, ücretsiz ve gün boyu bunu yapabilirsiniz.

 

 

Gülümsememizde konuşmamızın nasıl değiştiği ile ilgilidir – dudaklarınızı yavaşça geniş bir gülümsemeyle sert kaş çukurluğuna ve sırt çantasına yavaş yavaş değiştirirken ‘sss’ sesini söyleyerek kendiniz duyurun. Gülümsediğinizde ‘sss’ daha yüksek, kaşlarını çattığınızda daha düşük gelir. seslerin  frekanslarının  bir dizi veya spektrumu vardır. Bu örnekte gülümseyerek konuşmanın karakteristiklerini oluşturan daha yüksek spektral frekanslar daha düşükken, daha düşük spektral frekanslar kaş çatma konuşmasının karakteristikleridir.

Şimdi de “sss” sesini söyleyin? ve  gülümseyerek yüksek sesle bunu yapın.

Ebeveynler için bu ne anlama geliyor?

Bir gülümseme yalnızca bir günü aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda çocuğunuzun dikkatini çekebilir ve bebeğinizi uzun süre size yönelmiş olarak tutabilir ve hatta öğrenmelerine yardımcı olabilir.

Yapılan bir  araştırma  “bebeklerin kendileriyle konuşma şeklimizin birçok yönüne duyarlı olduğunu öne sürüyor” Eğer bebeklerinizin kendinizden ne kadar mutlu olduğunuzu hissetmelerini isterseniz, sesinizi yükseltmek için yeterli olmayabilir, bunun da üstünde  gülümsemeniz gerekebilir. ”

“Bir bebeğe gülümseyerek konuşmanız çok net olmayabilirse de, dikkatini çektiği için öğrenmelerine hala yardımcı olabilir”

Gülümseme, doğum sonrası depresyon yaşayan kişilere de faydalı olabilir . Gülümseme kadar basit bir şey hem anne hem de çocuk için yararlı olabilir.

Aynı zamanda bir bebeğin öğrenmesine de yardımcı olabilir, çünkü sevdikleri seslere daha fazla dikkat eden bebekler daha çok dinleyip öğrenirler.  Gülümseyen şey, bağınızın artması için oynayabileceğiniz bir şey”

Gülümseme en iyisidir

Bilim bize bebekler için yararlı olabileceğini söylüyor. Gülümsersen bütün dünya seninle gülümser …

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ