Reklam
Reklam

Çocuğunuzun Ekran Zamanını Nasıl Sınırlandırıyorsunuz? Bunun için bir Uygulama var!

Çocuğunuzun Ekran Zamanını Nasıl Sınırlandırıyorsunuz? Bunun için bir Uygulama var!

Önümüzdeki yıllarda da teknoloji, çocuklarımızın hayatında büyük bir rol oynamaya devam edecektir.  Küçük yaştaki çocuklarımızda  teknolojinin yaygınlığını uyandırmakla birlikte, tabletlerin ve akıllı telefonların pek çok evin ayrılmaz bir parçası olduğu ve eğitmek ve ilham vermek için önemli araçlar olarak kullanılabileceği bir gerçektir.

Eğitim odaklı ve çocukların aritmetik, imla hataları, ezberleri vb. öğrenmede ustalaşmasına yardımcı olabilecek pek çok harika uygulama var. Çocukların yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştirmelerine izin veren uygulamalar var Etkileşimli öykü kitapları ve sanatsal çabaları destekleyen uygulamalar. Ailelere günlük görevleri ve işleriyle yardımcı olan örgütsel uygulamalar var; Aile üyeleri arasında mesajlar ve fotoğraflar paylaşan uygulamalar, diğer sosyal medya organlarında (küçük çocuklu ailelere ve uzakta yaşayan büyükanne ve büyükbabanlara) büyük güven veriyorlar.

Her ne kadar çocuklarınıza yardımcı olacak uygulamalar olsa da  en önemli şeylerden biri de çocuklarımızın ekran saatini sınırlamaktır.

Tabletler ve akıllı telefonlar eğitim ve eğlence için mükemmel araçlar olmasına rağmen, çocukların ücretsiz oyun, spor, okuma vb. faaliyetlere katılmaya teşvik edilmesi önemlidir. Ebeveyn olarak, sorumluluklarınızdan biri de ekran zamanı ve diğer etkinlikler arasındaki sağlıklı denge. Kendi başlarına kaldıklarında, muhtemelen ekran saatini (TV, bilgisayar, tabletler) başka herhangi bir şeye yeğlerlerdi.

Çocuklarınızın ödev, ev işleri yapmak ya da iyi davranışlar göstererek ekran dakikaları kazanmalarını teşvik edebilirsiniz. cocukgelisimi.net

Düzgün kullanıldığında, bir tablet bir çocuğun hayatını zenginleştirebilir. Theiphonemom.com, ebeveynlerin aileleri için uygulamalar seçerken akıllı seçimler yapmalarına yardımcı olmak için çaba harcıyor ve umarım siz değerli okuyucularımızın hayatında da bir rol oynar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ