Reklam
Reklam

Çocuğunuzun ömür boyu sürecek bir fırsatı kaçmasına izin vermeyin…!

Çocuğunuzun ömür boyu sürecek bir fırsatı kaçmasına izin vermeyin…!

Çocuklar için erken dönemdeki her yeni deneyim, öğrendikleri her kelime, benimsedikleri her davranış, daha verimli gelecek için bir yatırımdır.Bir insanda, çocukluğunun erken döneminde olduğundan daha fazla izlenim bırakamazsınız.Erken çocukluk eğitiminin yaşam sonuçları üzerinde çok büyük etkileri vardır.

Peki erken çocukluk eğitiminin 13 önemli yararı Nedir?

 1. Toplumsallaşma:

Çocuğun ailesi dışındaki insanlarla güvenli bir çevrede sosyalleşmesi için gereklidir.

 1. İşbirliği Kavramı:

Çocuğun güvenli bir öğrenme ortamında nasıl paylaşılacağını, işbirliği yapması gerekliliğini erken öğrenmek çok önemlidir.

 1. Bütüncül Gelişmeyi Teşvik Etmek:

Bir çocuğun duygusal, sosyal, fiziksel ve zihinsel gelişimi için onları ömür boyu hazırlayacak güçlü bir temel oluşturmak için gereklidir.

 1. Hayat Boyu Öğrenme için:

Dersler, çocukları etkili öğrenci olmaya teşvik edecek eğlenceli ve heyecan verici bir şekilde verildiğinde Şevkle ve hevesle öğrenme gelişir.Eğitim sevgisi-okuma, öğrenme, keşfetme, doğa-okul öncesi eğitimde kökleşir.

 1. Deneyim Yoluyla Eğitim:

Rol modeli olarak bir örnek belirleyerek ve gerçek deneyimler sağlayarak öğrenme ve eğitim değerini kavramak ve bir bakış açısı sağlamak için okul öncesi eğitim gereklidir.

 1. Saygı:

Başkalarına saygı ve değeri öğretmek. Bu, sadece insanlar ve eşyalar ile sınırlı değildir, aynı zamanda çevreye saygı da. Bu erdemi öğrenmek için, her şeyin paylaşıldığı, kibarlık ve görgü kurallarının öğretildiği ve organik olarak öğrenildiği iyi bir okulöncesi ortamdan daha iyi bir yer yoktur.

 1. Takım çalışması:

Ekip çalışmasının, başkalarının görüşlerine, dinleyiciliğine, işbirliğine ve eşitliğe saygı göstermenin öneminin gösterilmesi için.

Bir çok okulöncesi etkinlik, bu nedenle ekip çalışması etrafında toplanmıştır; Erken yaşta bir takımda nasıl çalışacağını öğrenen bir kişi nihai olarak  sosyal açıdan daha uyumlu olacaktır.

 1. Esneklik:

Olumlu bir çevre yaratarak çocuklar kendilerini ve duygularını yönetme becerilerini geliştirebilirler.Hayatta daha büyük zorluklarla başa çıkma stratejileri oluşturmak için temel oluşur.

 1. Konsantrasyon:

Okul öncesi dönemde, çocuklar yeni fırsatlar, yeni arkadaşlar ve yeni ortamlar keşfetmek için her fırsatta araştırırlar. Zihinleri çok canlı ve yaratıcıdır.Dinleme, talimatları takip etme, görevlere katılma ve konsantrasyon becerisini geliştirmek için grup etkinliklerine katılma sağlanır

 1. Sabır:

Her gün yetişkin olarak, sabrımızın test edildiği durumlarla karşılaşırız. Çocukların, sabrın sosyal becerilerini keşfedip uygulayabilecekleri bol miktarda sosyal deneyimlere dahil olma fırsatları gerekir.Örnekler,rol modelleme ve sosyal deneyimler yoluyla öğreterek, çocuklar sabrını geliştirip sıralarını beklemeyi öğrenirler. Okul öncesi ortamdan örnekler arasında, bir öğretmenin dikkatini, bir oyuncağı, oyun alanını paylaşmak veya bir oyuna katılmayı beklemek sayılabilir.

 1. Güven ve Benlik Saygısı:

Güçlü bir okulöncesi ortam çocukları, yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmeye teşvik edecek olan güven, iyimserlik ve benlik saygısı sunar.

Diğer çocuklar ve öğretmenlerle olumlu etkileşimler, olumlu, sağlıklı ve kendilerini güvenli bir şekilde görmelerini sağlayacak ve durumları ve problemleri için  hayatları boyunca kendine güvenle yaklaşmalarını sağlayacaktır.

 1. Çeşitliliğe Maruz Kalma:

Farklılığa ve çeşitliliğe önem vermek bir çocuğun erken gelişiminde çok önemlidir. Okul öncesi eğitimi, çocuklara farklılıkları takdir etme ve kabul etme yönünde rehberlik eder ve çok yönlü katkıda bulunur.

Çocukların, herkesin kendi kültür, inanç vb. ile kendi yolunda benzersiz ve özel olduğunu anlamaları önemlidir. Ana okulu oyun  oynamaktan çok daha fazlasıdır. Okul öncesi eğitimin temel eğitimsel faydalarının yanında çocuklar için çok yönlü birey olma yolunda ilerledikleri gelişmeler gerçekten çok değerlidir. Okul Öncesi Eğitim Çok Şeydir.

Çocuğunuzun için ömür boyu sürecek bir fırsatı kaçmasına izin vermeyin…! Okul öncesi eğitim almalarını sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ