Reklam
Reklam

Çocuğunuzun Yaratıcı Tarafını Nasıl Destekleyeceksiniz?

Çocuğunuzun Yaratıcı Tarafını Nasıl Destekleyeceksiniz?

 

Boyama ve çizimden müzik yapmaya; sanat sadece eğlencenin kaynağı değil aynı zamanda işbirliğine ilham kaynağı olmanın, güven inşa etmenin ve problem çözme becerilerinin geliştirilmesinin bir yoludur. Küçük çocuğunuz müziğe , harekete geçmeye, boyamaya veya çizmeye başlamayı öğrenmeye hazırsa , yaratıcı yolculuğunu desteklemek için bu ipuçlarını izleyin:

Müzik Dersleri Sağlayın
yapılan bazı araştırmalara göre müzik aletleri çalanlar daha iyi bir zekaya sahip ve standart testlerde akranlarından daha başarılılar. Çocuğunuz müzik dinlemekle ilgileniyorsa, oynamak istediği bir enstrüman bulmalısınız. Çoğu zaman, ebeveynler çocuğa yönelik aleti seçme hatasına düşerler, bu da onun ilgisini azaltabilir. Bunun yerine, çocuğunuzun en çok hangisini sevdiğini görmek için birkaç farklı enstruman içinden hangisi ile ilgilendiğini bulmaya çalışın.

Tiyatro ve Şovlara Katılın
Tiyatrolarda çocuklara yönelik oyun ve şovlar var. Tüm şarkı ve danstan öykü çizgisine kadar, çocuğunuz bu tecrübeden öğrenir ve büyür. Çocuğunuzu, bu sanat dalındaki ilgisini artırmak için çocuk oyuncuları da olan bir tiyatro ya da şova götürün.

Çocuğunuz bir oyuncu olmak istiyorsa, hayalini destekleyin. Bu, dersler ve seçmelere sonsuz para harcamanız gerektiği anlamına gelmez,  Bir sahne ve kostümler hazırlayın ve küçük çocuğunuzun oturma odasında bir sahnenin içinde hareket etmesine izin verin. Küçük kardeşler de destekleyici rol alabilirler. Ayrıca tüm performansı kaydettiğinizden emin olun.

Inspire Yaratıcılık
Çocuklar kendilerini sanat yoluyla ifade etmeye teşvik edildiklerinde, yetişkin yaşamlarına uzanan bir yenilik duygusu geliştirirler. Aşağıdaki yönergeler harika, ancak uzmanlara göre, genç sanatçılar akranlarından daha iyi düşünüyor ve risk almak için daha istekli,  sanat küçük çocuklarınıza ince motor becerileri geliştirmelerinde yardımcı olur ve görsel öğrenme, dil gelişimi, karar verme ve kültürel farkındalığı etkiler. Amerika da yapılan bir araştırmada günde en az üç saat sanat etkinliklerine katılan çocukların, sanat etkinliklerine katılmayan çocuklardan daha fazla akademik performans sergilediğini göstermektedir.

Sanatla ilgili olarak, çocuğunuza kendisini ifade etmesi için oda verin. Eskiz defteri veya büyük bir kağıt rulosu gibi sanat malzemeleri, çocuğunuzun tuvali olabilir. Çocuğunuz tomurcuklanan bir Picasso ise, sanat eserinden gurur duyduğunuzu ona gösterin. Sadece buzdolabına asmayın. Bunun yerine, sanat eserlerini çerçeveleyin ve asın. Sadece bir çocukluk belleğini değil, aynı zamanda kendi yaratıcılığını destekliyorsunuzdur .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ