Reklam
Reklam

Evde Yalnızken Çocuklarınızı Güvende Tutmak İçin 5 İpucu

Evde Yalnızken Çocuklarınızı Güvende Tutmak İçin 5 İpucu

Ebeveyn olarak, muhtemelen çocuğunuzun bu kilometre taşına ne zaman hazır olduğunu en iyi bilen sizsiniz.

Çocuğunuz kendi kendine bakım görevlerini yerine getirebilmelidir; örneğin, bir atıştırmalık ve içeçek almak, telefonu cevaplamak ve ellerini yıkamak gibi. Bunun ötesinde, güvenlik konusu var. İşte evde yalnızken çocuğunuzu nasıl güvende tutacağınız ile ilgili bazı ipuçları.

1.Önce bir Plan yapın
Bir plan yapın ve çocuğunuzun yalnız başına zamanı için bir rutini belirleyin. Aşağıda listelenen ipuçlarını ve düşündüğünüz diğer şeyleri ekleyin. Doğal afet, yangın veya diğer acil durumlarda çocuğunuzun ne yapması gerektiği gibi bir acil durum planını ekleyin.

2. Kapı ve Telefon Cevaplama
Çocuğunuzun yalnız başına zaman geçirmesini planladığınız zaman kapı ve telefona cevap vermeye çalışın. Çocuğunuza arayan veya tanıdıkları biri olmadığı sürece telefonu açmasını söyleyin.

Kapıyı açmak, tehlike için daha fazla potansiyele sahip. Çocuğunuza giderken kapıya cevap vermemelerini belirtiniz

3. İzin Verilen Arkadaşlar

Sizinle başka bir çocuğun ebeveyni için uygunsa, yokluğunuz sırasında çocuğunuzun arkadaşının gelmesine izin vermek isteyebilirsiniz. Bu düzenlemelerin açık olduğunu ve vaktinden önce hazırlandığından emin olun ve çocuğunuza, önceden onaylanmış olan dışında o sırada başka bir arkadaşın gelmesine izin verilmediğini bildirin.

4. Ara ve Giriş Yap

Çocuğunuzu arayın ve onları sıkça kontrol edin,  Çocuğunuza cep telefonu vermeyi düşünün; böylece onları her zaman takip edebilirsiniz.

5. Acil Numaralar
Telefonlardan bahsetmişken, önemli telefon numaralarının çocuğunuzun kolayca görebileceği bir listesini hazırlayın. Buna polis, yangın, hastane gibi acil yardım numaraları, önemli aile üyeleri ve arkadaşları gibi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ