Reklam
Reklam

Bebeğin Fiziksel Gelişimini Teşvik Etmek İçin Yapabileceğiniz Etkinlikler

Bebeğin Fiziksel Gelişimini Teşvik Etmek İçin Yapabileceğiniz Etkinlikler

Yürümeye başlayan çocuğu mutlu etmek için yağmurlu bir günde olsa  sayısız aktivite var. amaç onların küçük zihinlerini ve bedenlerini geliştirmeye yardımcı olacak şeyleri ortaya çıkarmaktır .

İşte size özellikle elde etmek için ne paraya ne de hazırlık yapmak için zamana ihtiyaç duyan projeler ve oyunlar.

Bu  aktivite ve oyunlar, 18 aydan 3 yaşına kadar çocukları hareket ettiriyor ve kanal açıyor! Bunlar aynı zamanda sağlıklı, akıllı, müthiş çocukları teşvik etmek için iletişimi, kaba ve ince motor becerileri, problem çözme becerileri, kendini kontrol ve sosyal beceriler geliştirmeye yardımcı olurlar.

Hareket etme! Etkileşim, ilham verme ve en önemlisi eğlenin!

Renk almak için çöpçü avına çıkın.   Çocuğunuzun en sevdiği rengi seçmesine izin verin ve onu ev dekorunda, oyuncaklarda, yastıklarda, tablolarda ve daha pek çok alanda bulmaya teşvik edin. Sonra başka bir renk seçin ve sadece bir odada bulun. Sonra başka bir renk seçin ve kaç kere gördüğünüzü sayın. Sonra bir tane daha alın …

Işıkları kapatın, perdeleri kapatın ve duvardaki flaşları parlatın . Çember ve çizgi desenleri yapın ve hareketlerini taklit etmesini sağlayın. Sonra, elleriniz gölge hayvanları yapmakta serbest olacak şekilde el fenerini bir yastıkla destekleyin. Çocuğun şekli tahmin edebilir mi? İsteğe bağlı sevimli hayvan sesleri de kullanabilirsiniz.

Zemine dağılmış yastıkların üzerine, etrafına ve üzerine tırmanın.   Yatak yastıklarını kullanın ve tüm şekil, renk ve ebattaki yastıkları atın. Çeşit ne kadar büyükse o kadar iyi olur. Tüm atlama, dengeleme ve takip eden yönergeler, motor ve bilişsel becerileri teşvik eder, devirmek hiç problem değil – eğlencelidir!

Çorap toplarını çamaşır sepetine atın.   Çocuğunuza çok yakın olan çamaşır yıkama sepetiyle başlayın ve şahsen eylemi taklit edebilmesi için nasıl yapıldığını gösterin. Gelecekteki basketbol yıldızı objektif ve hareketle rahatladıktan sonra, sepeti biraz uzaklaştırın ve daha fazla pratik yapın.

Evde, vahşi ve okyanustan farklı hayvanlar gibi davranın.   İkiniz de çocuğunuzun en sevdiği hayvanların seslerini ve hareketlerini taklit edin, gülmeleriniz  bol olacaktır. Başka bir çevreye hayali bir yolculuk yapın, çevresi tanımlayın ve bir sonraki adımınızın ne olduğunu görün.

Uzatmak.   Yoga deneyimi gerekmez. Ağaç gibi uzun boy uzatın ve bacaklarınızı düz tutun, ayak parmaklarına dokunmak için aşağı doğru eğin. Kollarınızı genişçe uzatın ve bir taraftan diğerine doğru uzayın. Sonra, oturun ve küçük bacaklarını elmas şeklinde konumlandırın. Üzerine eğilip sevimli kokulu ayaklarını kokusu da alabilirsiniz bu arada.

Maskeleme bandı,ip vb. yere çarpık bir çizgi ile yerleştirin.   Üzerinde dengeleyin, yürümek veya üzerine atlamak için. Kanal bandı, maskeleme bandı, ip veya ambalaj bandı harika olur. Bu egzersiz, belirli bir görevi yerine getirdiğinde büyük bir güven arttırıcıdır.

Lideri takip et . Bu yaşta ve özellikle de başta lider olmak, çocuğunuzun oyuna aşinalık kazanması için son derece faydalıdır. Bebekler taklit etmeyi severler. Eller çırpınarak, yüz yaparak veya tavşan gibi zıplayarak küçük başlayın ve eğer yürümeye başlayan çocuk liderliği alabilirse, kesinlikle onu teşvik edin!

Yastıklar, çarşaflar ve mobilyalar içeren bir kale inşa edin . Sanat, mühendislik ile buluştuğunda, büyük bir fikir doğar. Sandalyeler, masalar veya bir kanepe arasında örtmek için hafif örtüler ve battaniyeler kullanın. Sayfaları mobilyalara sıkıştırarak veya kitapları üstüne koyarak sağlamlaştırın. Zemine yastıklar ve minderler ekleyin ve sarılın.

Üç kelime: Gizle. Ve. Ara . Bu oyun, çoğu çocuk için kesinlikle heyecan verici olduğu için birkaç uygulama turu gerektirebilir ve bazen huzur içinde durmaları ya da sessiz kalmaları için çok heyecanlı olurlar. Birinci katta kalıp gözlerle kapalı vb. gibi birkaç kural koyun; sonra gizleyin ve mobilya ve köşelerin arkasında arayın.

Dans . radyo  ve youtube gibi siteler, çocuğunuza yeni sesleri, ritmleri ve tempoları tanıtmak için bol miktarda seçenek sunar. Bütün şarkı için bir kanalda kalmanıza gerek yok.

Oyuncak hazine avı . Çocuğunuzun en sevdiği küçük oyuncaklarını seçin. Daha sonra battaniye, çarşaf veya yeni yıkanmış kıyafetler yığını yapın ve oyuncakları burada arayın.

Mümkün olduğunca havada çok sayıda balon tutun.   Tek bir balonu görme, çocuğu gülümsetmenin bir yoludur. Ama birkaç balon mu? Şimdi bir parti zamanı. Dört ile altı balon şişirin ve hepsini aynı anda havada tutmaya çalışın. Dokunmak, dokunmak ve eğlenmek için oynamaya devam edin.

Şimdi TV’yi kapatın ve aktif olun. Evinizin çevresindeki öğelerden ve biraz hayal gücünden başka bir şey gerekmiyor sizde farklı aktiviteler düşünebilirsiniz. Çocuğunuza olumlu bir rol model olun ve bağımsız hareketi teşvik edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ