Reklam
Reklam

Evde Bebek Gıdası Depolama Nasıl Olur…!

Evde Bebek Gıdası Depolama Nasıl Olur…!

Daha az zaman harcamak için anahtarlardan biri bebeğin gıdalarını toplu halde hazırlamaktır. Bebeğin hangi gıdaları tercih ettiğini öğrenirken, dondurucuda saklamak için tarifleri iki katına çıkartmayı veya üç kat artırmayı deneyin.

Bebek Mamalarının Buzdolabında Saklama

Hazırladığınız püre haline getirilmiş bebek mamalarınızı tek bir porsiyonda saklamanızı öneririz ; böylece sizin için yiyecek güvenliğini sağlar ve yemek saatini basitleştirebilirsiniz.Buzdolabında Depolama

Raf ömrü: İki güne kadar

En iyi saklama yöntemi: Kapaklı temiz, boş cam bebek maması kavanozlarına veya kapaklı münferit servis kaplarına bölün.

Dondurucuda Depolama: Seçenek 1

Raf ömrü: üç aya kadarDepolama yöntemi: Buz kalıbındaki bebek mamalarını dondurma;  donmuş, hava geçirmez bir kapta saklayın ve  gıdayı tarih ve adıyla etiketleyin.

Dondurucuda Depolama: Seçenek 2

Raf ömrü: üç aya kadarDepolama yöntemi: Bebek gıdaları, mumlu kağıtla kaplanmış bir çerez tabakasında porsiyonlar halinde dondurulabilir;  donmuş, hava geçirmez bir kapta saklayın ve kabı gıda tarih ve adıyla etiketleyin. Veya büyük bölümleri dondurucuya güvenli küçük torbalara koyun; Çözündükten sonra yemekleri porsiyonlara bölün ve soğutun.

Dondurulmuş Bebek Gıdaları Nasıl Güvenilir Şekilde Çözülür?

Çözülürken ve yeniden ısıtırken bebeğinizin gıdalarının sağlıklı olduğundan emin olmak  için aşağıdaki yöntemlerden birini izlediğinizden emin olun. Çözüldükten sonra 48 saat içinde yemeğini bebeğe sunmalısınız. Bu süre içinde kullanılmayan porsiyonları atın.

  • Buzdolabında defrost edin: Dondurulmuş pürüleme küplerini veya “porsiyonları” bebeğin servis tabağına, örtüsüne yerleştirin ve gece boyunca buzdolabında bekletin.
  • Su banyosu: Dondurulmuş kip ya da  torbaları ılık su banyosu yapın; suyu gerektiği gibi değiştirin. Çözündükten sonra, yemekleri tek tek kaselere koyun, örtün ve servis yapana kadar soğutun.
  • Yiyecekleri mikrodalgada ısıtın : Dondurulmuş püreli küpleri veya “porsiyonları” mikrodalgada  bir tabağa koyun ve mikrodalga fırında DEFROST ayarını kullanarak pişirin. Bir kaç  kez karıştırın ve döndürün. Servis yapmadan önce yiyeceklerin tamamen ılık ya da soğumuş olduğundan emin olun.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ